مايلا

 

اين مدت سرم حسابی شلوغ بوده. مدرسه ها باز شده، کوچيکه طبق معمول هم صبح ها به سختی برای مدرسه رفتن بيدار ميشه و هم توی مدرسه حوصله ی درس گوش دادن نداره و هم توی خونه توی انجام دادن تکاليف دچار بی انگيزه ايه. از اون طرف کارای اداره هم هست و اوج کار.

در عين حال در چنگال افکار متحولانه هم گرفتار آمده ام و مطمئنن يه بخشايی از زندگيم رو عوض ميکنم. تغييرای اساسی. چون ديگه يه چيزايی رو نميتونم تحمل کنم. حتمن سخت خواهد بود ولی چاره ای ندارم. مهم احساس ثباته که ندارم و بايد يه کاری کنم تا به اون حالت ثبات و رضايت حداقل نسبی برسم.

- يکی از همکاران سابق و دوستان فعلی دختر شيطون و خيلی با استعداديه که به خاطر صداقت و جسارتش خيلی دوستش دارم. تازگی از پايان نامه ی کارشناسی ارشدش دفاع کرد و حالا مجبوره از خوابگاه دانشجوييش بياد بيرون. اهل يه شهر کوچيکه. اينجا شغل نسبتن خوب پژوهشی داره.تازگی و با تموم شدن درسش ظاهرن خانوادش اصرار دارن که  برگرده به شهر خودش. اونجا شايد بتونه دبير آموزش و پرورش بشه چون دانشگاه آزاد اونجا رشته ی تحصيلی اونو ندارن. خانواده ظاهرن اصرار دارن که برگرده و ازدواج کنه. يکی ديگه از بچه ها، که از کارشناسای موفق اداره اس ( دختر خانم جووونيه اهل شهر کوچکی اطراف اصفهان ) و چند تايی هم سفر کاری و آموزشی بلند مدت و کوتاه مدت از طرف اداره به خارج داشته و خلاصه به نظر ميرسه که اينجا توی پايتخت استقلال نسبی داشته باشه،‌ همه ی مقدمات کار رو تهيه کرده بود تا برای درس خوندن بره استراليا. متاسفانه به نظر ميرسه که او هم به دليل مخالفت خانواده فرصتش رو از دست داده و با اينکه حتی مرخصی سالانه اش رو هم گرفته بود اون روز ديدم که دوباره برگشته اداره.

يادم افتاد به پريسا. به اينکه با وجود مخالفت مامان و بابا تصميم گرفت تو رشته ی هنر ادامه ی تحصيل بده و به همين دليل مجبور ميشد در صورت قبول شدن برای تحصيل بياد تهران.  چون مخالف بودند و نميشد زياد در موردش توی خونه حرف زد حتی نفهميديم کی نتيجه ها رو دادن! فقط يه روز صبح، يکی از دوستامون از تهران تلفن کرد تا با هيجان بهمون اطلاع بده که پريسا توی کنکور رشته ی هنر رتبه ی اول رو اورده. وقتی به مامان گفتيم، با ناراحتی روش رو برگردوند و رفت.

حالا اينا رو گفتم که چی؟

+   مايلا ; ۱٢:۱٤ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٤/٧/۱۳
    پيام هاي ديگران ()  
 

design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir